Dijital Pazarlama dinamik olarak değişiyor ve bu alan gelişirken meydana gelen değişiklikleri sürekli takip etmemizi gerektiriyor. İşte sizin için hazırladığımız, daha iyi kararlar almanıza yardımcı olacak pazarlamayla ilgili bazı temel istatistikler.

1- Çevrimiçi etkileşimlerin %93’ü arama motorlarıyla başlar. Bu, Google aramadaki sıralamanızı yükseltmek için uygun bir SEO kurmanın ne kadar önemli olduğunu gösterir. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak, reklam vermenin en iyi yollarından biridir.

2- Çevrimiçi pazarlamacıların %72’si, yüksek kaliteli içeriğin SEO taktiklerinin en etkili parçası olduğunu belirtiyor. Sadece bir şeyler yayınlamak yeterli değil, gönderdiğiniz içeriğin kalitesini düşünmelisiniz. İçerik ne kadar iyiyse ve hedef kitleyle ne kadar alakalıysa, potansiyel müşterilerinizle o kadar fazla güven oluşturursunuz.

3- Google, her saniye 77.000’den fazla aramaya ev sahipliği yapıyor. Bu, yılda 2 trilyon arama yapıldığı anlamına gelir. Bu aynı zamanda Google’ın en iyi ve karlı arama motorlarından biri olduğunu gösteriyor.

4- Ortalama olarak, karşılama e-postalarının açılma oranı %82’dir. Bu size kampanyanızın başarısı hakkında çok şey söyleyebilir. E-postanız, tıklanma oranınızla yakından ilişkilidir. Bu nedenle, abone olma ve e-postalarınızı okuma fırsatı ne kadar çok olursa, potansyel müşterilerinizle o kadar çok etkileşime girersiniz ve bu da satış oranınızı artırır.

Neden E-posta Pazarlama Kullanmalısınız?

5- Kişiselleştirilmiş e-postalar, kişiselleştirilmemiş e-postalardan 6 kata kadar daha yüksek işlem oranları sunar. Bu aynı zamanda siz ve müşteriniz arasında güven oluşturmanın iyi bir yoludur ve bu da satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.