Pazarlama… Çok sevdiğimiz bir kavramdır kendileri! Bu blogumuzda sizlere pazarlama hakkında çok keyifli ve sürekli güncel bilgiler paylaşan 4 blog sitesinden bahsetmek istiyoruz. Bu websitelerin kendine has blogları bakış açınızı değiştirecek, gerek iş hayatınız gerek özel hayatınız için kendinize dersler çıkaracaksınız.

1. Marketing Land

Marketing Land’in en sevilen yanı, dijital pazarlama endüstrisinin tüm yönleri hakkında günlük son dakika haberleri sunmasıdır, böylece dijital pazarlama haberlerinizin çoğuna tek bir yerden erişim sağlayabiliyorsunuz. Marketing Land yazarları genellikle kendi dijital pazarlama kampanyalarınızda kullanabileceğiniz pratik ipuçları ve stratejiler hakkında işinize yarayacak bilgiler paylaşırlar. Ayrıca bu blog sitesinin sevdiğimiz bir diğer yanı ise, uzmanlar tarafından yazılmış makaleler içeriyor olmasıdır.

2. Content Marketing Institute

İçerik pazarlama hakkında güncel ve detaylı bilgilere bu blog sitesinden örnekleriyle birlikte erişebilirsiniz. Orjinal bir içerik nasıl olmalı, içerik pazarlama endüstrisinin ölçütleri, bütçeleri ve trendleri hakkında bilgiler de dahil olmak üzere birçok araştırmaya göz atma şansınız olacak. Blog, içerik stratejisi, hikaye anlatımı hakkında yazılmış birçok makaleye ev sahipliği yapıyor.

Bu siteden etkili ve ölçülebilir bir içerik pazarlama stratejisinin nasıl oluşturulacağını ve uygulanacağını öğreneceksiniz!

3. HubSpot

Birçok ünlü firmaların pazarlama müdürleri ve direktöreleri tarafından 10’da 10 puan almış bir pazarlama blog sitesi. İçeriğinde eğitici, eğlenceli ve ilham kaynağı olabilecek birbirinden yaratıcı ve farklı pazarlama stratejilerini okuyacaksınız.

En etkili pazarlama stratejileri, trendler, örnekler, ipuçları veya taktikler peşindeyseniz, HubSpot’un blogları gerçekten işinize yarayacaktır. İyi yazılmış, özgün ve yüksek derecede eğiticidir. Kesinlike düzenli olarak takip edilmesi gereken bir blog sitesi olduğunu düşünüyoruz.

4. Ahrefs

İşte bizim favori pazarlama blogum Ahrefs. Sadece özgün, kaliteli, başarılı bloglar paylaşmakla kalmayıp çok güzel blog post görselleride kullanıyorlar bu sitede. Ama estetik bir yana, yazılarını okumak her zaman keyifli. İçeriğinde tam bitti derken doğru stratejisilerle nasıl tekrar canlandığına inanamayacağınız birçok firma hakkında bilgiler edineceksiniz.

Ayrıca SEO hakkında özel olarak çok güzel bilgiler veren bloglarına da göz atmanızı kesinlikle öneririz.