Google, Adwords Remarketing Ads ürünü için yeni bir özellik kattı. Artık hem sitelerde ve aramalarda, hem de YouTube videolarında remarketing yapmanız mümkün olacak!

YouTube’un kendi içinde bu mümkündü (mesela bir videomuzu izleyip, Adsense onaylı bir video izlediğinizde, bizim reklam kampanyamız varsa size gösterilebilir), artık çapraz-platformlu yapılabilecek.

Remarketing Reklamları Nedir?

Bir site ile etkileştiğinizde, internette gittiğiniz her yere sizi takip ediyormuşçasına, o sitenin reklamlarıyla karşılaştığınıza hiç dikkat ettiniz mi?

Örnek: Bir Python programı geliştirdim ve onu pahalı bir VPS kullanmadannerede barındıracağımı araştırmaya koyuldum.

Karşıma Fast Comet diye bir hosting firması çıktı. İlgimi o kadar çekti ki linklere tıklayıp satış temsilcisiyle sohbet ettim.

İşte Google Adwords Remarketing, tıklamalarımı takip eden, etkileşimimi (bir yere kadar tabii) ölçen, web sayfalara yerleştirilen bir koddur. Bu bilgiler tamamen anonim bir şekilde yapılıyor, ve tek amacı potansiyel müşterilere reklamları, markaları ve fırsatları hatırlatıp tıklattırmak. (Bu şekilde hem Google hem de reklamveren firma kazanıyor).
___
Bu markalar için müthiş bir haber, bizim içinse çok heyecanlı! Sizlere daha kapsamlı online reklam kampanyaları sağlayabileceğiz!

Dilerseniz, bu yeniliği markanız için değerlendirelim! Tıklayın: Online Reklam