Kaç tane işletme ve markanın sosyal medyayı, özellikle de Instagram’ı bir pazarlama yolu olarak kullandığını hiç fark ettiniz mi? Kendi işinizi veya markanızı pazarlamak için Instagram’ı kullanmayı düşündünüz, ancak bunu nasıl yapacağınız veya işe yarayıp yaramayacağı hakkında hiçbir fikriniz yok mu?

Bugünlerde kesin olan bir şey var, o da şu: Sosyal medyada değilseniz, var değilsiniz. Bu, özellikle işletmeler ve markalar söz konusu olduğunda geçerlidir. Bu günlerde, hemen hemen herkesin bir tür sosyal medyası var. Öyleyse neden işiniz için bir tane oluşturmuyorsunuz? Instagram, aylık bir milyardan fazla aktif kullanıcısı olan devasa bir sosyal medya platformu. Bu, işletmelerin ve markaların dünyaya kendini göstermesi için inanılmaz bir yol.

Bununla birlikte, sosyal medyada bir işletme veya marka olarak, hesabınızı büyütmek ve insanların sizi fark etmesini sağlamak, özellikle de çok fazla takipçiniz yoksa veya sıfırdan başlıyorsanız çok zor olabilir. Takipçi edinmekte zorlanıyorsanız, çevrimiçi olarak hızlı bir şekilde yeni kitleler kazanmanıza yardımcı olacak çeşitli yollar olduğunu bilmelisiniz. Markanız için farkındalık yaratmanın birçok yolu var ve 2021’de hesabınızı büyütmek için neler yapabileceğinizi bilmek istiyorsanız, işte size uymanız gereken bazı ipuçları.

Tek kelime – Etkileşim

Instagram’da büyük bir hesaba sahip olmak söz konusu olduğunda, birçok insan, her şeyin sahip olduğunuz takipçi sayısı ve her gün yayınladığınız gönderi sayısı ile ilgili olduğunu düşünüyor. Bunların her ikisi de önemli faktörler olsa da, Instagram’da başarının temel unsuru etkileşimdir. Etkileşim, kaç kişiye ulaştığınızdan kaç kişinin içeriğinizden gerçekten keyif aldığına kadar hesabınızın gerçek başarısını size gösterebilir.

İnsanlar hesabınızla etkileşime geçtiğinde, hesabınızla ilgili daha fazla farkındalık yaratıyorlar. Etkileşiminiz düşükse daha çok uğraşmayı denemelisiniz. Instagram tek yönlü bir iletişim platformu değildir ve başkalarıyla etkileşim kurarak onları etkileşimde bulunmaya teşvik edersiniz. Doğrudan mesajlardan, diğer kullanıcıları takip etmekten, diğer kullanıcıların gönderilerini beğenip yorum yapmaktan ve hatta diğer kullanıcıların içeriklerini paylaşmaktan geçen Instagram’da etkileşim kurmanın pek çok farklı yolu vardır.

Instagram Hikayelerini Kullan

Yıllar geçtikçe Instagram, zamana ve değişen dünyaya ayak uydurabilmek için uyum sağlamak ve değişmek zorunda kaldı. Her yıl yeni sosyal medya platformları açılıyor ve Instagram’ın zirvede kalması için bazı yeni özellikleri tanıtmaları gerekiyordu, bunlardan biri de Hikayeler.

Esasen Hikayeler, yayınlayabileceğiniz, yalnızca 24 saat boyunca ortalıkta dolaşıp sonra kaybolacak kısa videolar veya fotoğraflardır. Hikayeler, uygulamada en çok kullanılan özelliklerden biridir ve burada takipçi kitlenizin büyük kısmına ulaşabileceksiniz.

Hashtag’ler

Son olarak, Hashtag’lerimiz var. Herkes Hashtag’lerin ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını biliyor olsa da, çok fazla insan onları nasıl verimli ve etkili kullanacağını bilmiyor. Hashtag’ler, doğru kullanıldığında, içeriğinizin erişimini hedef kitlenizin çok daha büyük bir bölümüne genişletmenize ve içeriğinizi daha keşfedilebilir hale getirmenize olanak tanıyan inanılmaz bir araçtır. Doğru olanı bulmakta zorluk çekiyorsanız, trend olan hashtag’leri bulmak için her zaman harici bir araç kullanabilirsiniz.

Hashtag’leri kullanırken, her zaman yalnızca içeriğinizle ilgili olanları kullandığınızdan emin olmalısınız. Bu ilgili hashtag’lerden, daha geniş bir kitleye ulaşmanıza izin verecek en popüler olanları seçmeye devam edebilirsiniz. Sadece maksimum 4 veya 5 kullanmayı unutmayın, bundan daha fazlası can sıkıcı olacaktır.

Ya da bırakın bunları sizin için Bigg Ajans düşünsün, Bigg Ajans yapsın!