YouTube’un bir iki kere kullandığım özelliği olan video editör (editör derken Adobe Premiere veya Sony Vegas gibi bir şey beklemeyin, Google’un piyasaya sürdüğü en kaba özelliklerinden birisidir) ve fotoğraf slayt gösteri özellikleri 20 Eylül 2017 tarihinde kaldırılacaktır.

YouTube’a göre sınırlı kullanım alanlarından ve az kullanıldıklarından dolayı kaldırılıyorlar, böylece YouTube başka özelliklere odaklanabilecekler.

Yenilenen bir görünüm, “Adpocalypse” denen YouTube Adsense reklamlarında görülen azalma ve iyileştirme çabaları, ve YouTube topluluğunda meydana gelen sorunlar, vs. gibi gelişmelereodaklanacaklar sanırım.

YouTube’un Material Design tasarım standardına uyarlanması oldukça hoşuma gitti 🙂

Bu haberi YouTube Destek Forumunda yapan YouTube geliştiricileri, tamamen az kullanımdan dolayı kapatacaklarını söylediler. Haklılar da, Premiere, hatta Wondershare Filmora bile varken

YouTube üzerinden kurgu yapmak bayağı gereksiz…

Video Editor özelliği 20 Eylül’den itibaren kapanacak olsa da, Video Editor ile oluşturulmuş videoları hiçbir şekilde etkilemeyecekmiş. Eğer yüklenmiş fakat yayınlanmamış videolarınız varsa, indirip bilgisayarınızda kugulamanız gerekecek.

Haberiniz olsun dedik!